Nichicon UPM1E271MPD6TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 25V 270muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.72%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUPJ1E271MPD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 25V 270muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEU-FC1E271
Cap Aluminum 270uF 25V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 755mA 3000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKZN250ELL271MHB5D
Cap Aluminum Lytic 270uF 25V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 1200mA 9000h 105C Bulk
NichiconUPA1E271MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPA 25V 270muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEU-FC1E271B
Cap Aluminum Lytic 270uF 25V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 755mA 3000h 105°C Ammo Pack
描述
270uF 25V 卤20% 700mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
270¦ÌF 25V ¡À20% 5mm 5000h@ 105¡ãC 525mA@ 120Hz,700mA@ 10kHz 10mm*16mm*17mm
CAP ALUM 270UF 20% 25V RADIAL TH
Radial/ Tp&ammo |Nichicon UPM1E271MPD6TD
PM ELEC RAD 270UF 25V 3.5MM TA