Nichicon UMT1A470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UMT 10V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页5 年前
Nichicon SCT
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UMT1A470MDD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUMW1A470MDD
47uF 10V 卤20% 78mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
PanasonicECE-A1AKS470B
Cap Aluminum 47uF 10V 20% (6.3 X 5mm) Radial 5mm 65mA 1000 hr 85C Ammo Pack
PanasonicEEAGA1A470
Cap Aluminum Lytic 47uF 10V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 65mA 1000h 105C Automotive Bulk
PanasonicECE-A1AKS470
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KS 10V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
NichiconUMA1A470MDD
Cap Aluminum Lytic 47uF 10V 20% (6.3 X 5mm) Radial 2.5mm 52mA 2000h 85C Bulk
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
5mmL, Wide Temperature Range Lead Type, 47 μ F, 10 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL