Nichicon UMF1E150MDD
15uF 25V 卤20% 115mA@100kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页5 年前
Nichicon SCT
Future Electronics
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UMF1E150MDD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-09-15
相关零件
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 15uF
PanasonicEEA-GA1E150
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR GA 25V 15muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEA-GA1E150H
PanasonicEEA-GA1E150B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKL 25V 15muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUMF1C150MDD
15uF 16V 2.6惟 卤20% 40mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 15uF, Through Hole Mount
MF Series 15 F 25 V 105°C Ø 6.3 x 5 mm LS=2.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
5mmL, Low Impedance Lead Type, 15 μ F, 25 V, RoHS