Nichicon UKW1V222MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 35V 2200muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Newark
Nichicon SCT
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+11.79%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UKW1V222MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2006-09-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXUFW1V222MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 35V 2200muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicECA-1VHG222
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 35V 2200muF 卤20% 0.630Dia 16.00mm
NichiconUKW1E222MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 25V 2200muF 卤20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEUHD1V222
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF
PanasonicEEU-HD1V222B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD 35V 2200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
描述
2200uF 35V 卤20% 1.8A@120Hz Plugin,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 2200uF 35V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1.8A 2000h 85C Bulk
Capacitor Alum Elect, 2200Uf, 35V, 20%, Radial; Capacitance:2200Μf; Voltage(Dc):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UKW1V222MHD