Nichicon UKW1E470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
数据表和文档
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UKW1E470MDD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Introduction Date2006-09-13
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
NichiconUFW1E470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConESMG250ELL470ME11D
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 115mA 2000h 85°C Bulk
Cornell DubilierSK470M025ST
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 3.95 Ohm 130mA 2000h 85C Standard
Cornell DubilierSEK470M025ST
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SEK 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Standard, For Audio Equipment Lead Type, 47 μ F, 25 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL TH
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470Uf, 25V, 20%, Radial; Capacitance:470Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UKW1E470MDD