Nichicon UKW1A472MHD
4700uF 10V 卤20% 1.8A@120Hz Plugin, D12.5xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Newark
3 个月趋势:
+0.07%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UKW1A472MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2006-09-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUFW1A472MHD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4700uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVXUVR1A472MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 10V 4700muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicECA-1AHG472
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 10V 4700muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicECA-1AHG472B
Panasonic ECA1AHG472B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
United Chemi-ConESMG100ELL472MK25S
Cap Aluminum Lytic 4700uF 10V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1780mA 2000h 85°C Bulk
描述
4.7mF 10V ¡À20% 5mm 2000h@ 85¡ãC 1.8A@ 120Hz,2.07A@ 10kHz ,D12.5xL25mm 25mm*25mm
Standard, For Audio Equipment Lead Type, 4700 μ F, 10 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL
Capacitor Alum Elect, 4700Uf, 10V, 20%, Radial; Capacitance:4700Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm; Product Width:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon UKW1A472MHD