Nichicon UKL1V150MDDANA
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKL 35V 15muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.02%
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-06-30
LTD Date2027-06-30
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKL 25V 15muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, 15Uf, 35V, 10%, Radial
PanasonicEEA-GA1E150
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR GA 25V 15muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEAGA1V150
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR GA 35V 15muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEA-GA1E150H
描述
15uF 35V 卤20% 85mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 15uF, Through Hole Mount
CAPACITOR ALUM ELECT, 15UF, 35V, 20%, RADIAL; Capacitance:15µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:5mm; Height:11mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:2mm; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Series:KL ;RoHS Compliant: Yes