Nichicon UKA1E470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKA 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Future Electronics
3 个月趋势:
-20.13%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UKA1E470MDD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUVP1E470MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 25V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConESMG250ELL470ME11D
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 115mA 2000h 85°C Bulk
NichiconUPS1E470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEU-FM1E470B
FM ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 47muF 25V
Wurth Elektronik860010472005
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
描述
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 83mA 2000h 105C Automotive Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25Volts 47uF AEC-Q200
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount