KYOCERA AVX UKA1C222MHD1TO
UKA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.492Dia 12.50mm ±20% 2200muF 16V
数据表
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet1 页14 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.18%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
相关零件
PanasonicECA-1CHG222
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PX 16V 2200muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicECA-1CHG222B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 16V 2200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConEKMQ160ETD222MJ20S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF
PanasonicECA1CM222
Cap Aluminum 2200uF 16V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1000mA 2000h 85°C Bulk
United Chemi-ConESMG160ELL222MK20S
Cap Aluminum Lytic 2200uF 16V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1295mA 2000h 85°C Bulk
描述
2200uF 16V 卤20% 920mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 16V 2200uF -55 to 105C
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 2200UF, 16V, 20%, RADIAL; Capacitance:2200µF; Voltage(DC):16V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spa
Aluminum Electrolytic Capacitor, 2200Uf, 16V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Ka; Capacidad:2200Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:16V; Diámetro:12.5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:20Mm |Nichicon UKA1C222MHD1TO