Nichicon UHE1J102MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 63V 1000muF 卤20% 0.709Dia 18.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet6 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
HQonline
Newark
TME
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UHE1J102MHD6 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ZLH 80V 1000muF 卤20% 0.709Dia 18.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 50V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEUFR1H102
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 50V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
KYOCERA AVXUPW1H102MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 50V 1000muF 卤20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConELXY500ELL102ML30S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 50V 20% (16 X 30mm) Radial 7.5mm 2150mA 8000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUHE1H102MHD
Cap Aluminum Lytic 1000uF 50V 20%( 12.5 X 40mm) Radial 5mm 2920mA 10000h 105C Bulk
描述
Cap Aluminum Lytic 1000uF 63V 20%( 18 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1720mA 10000h 105C Bulk
1000uF 卤20% Plugin,D18xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
HE Series 1000 uF 63V 105°C Ø18x31.5mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor 1000Uf, 63V, 20%, Radial; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):63V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1J102MHD6