Nichicon UHE1A472MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 10V 4700muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Farnell
Newark
TME
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.60%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UHE1A472MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConEKY-100ELL472MK35S
Cap Aluminum Lytic 4700uF 10V 20% (12.5 X 35mm) Radial 5mm 2880mA 8000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUPW1A472MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 10V 4700muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ZLH 10V 4700muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4700uF, Through Hole Mount
PanasonicEEUFR1A472L
Panasonic EEUFR1A472L - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
描述
Cap Aluminum Lytic 4700uF 10V 20%( 12.5 X 35.5mm) Radial 5mm 2880mA 8000h 105C Bulk
4.7mF 10V ¡À20% 5mm 8000h@ 105¡ãC 2.304A@ 120Hz,2.88A@ 100kHz ,D12.5xL35.5mm 35.5mm*35.5mm
Aluminum Electrolytic Capacitor 4700Uf, 10V, 20%, Radial; Capacitance:4700Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1A472MHD