Nichicon UCZ1H821MNQ1MS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCZ 50V 820muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2014-09-20
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Surface Mount, 6767
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCZ 63V 750muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCZ 25V 820muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
TGV Radial Can - SMD aluminum electrolytic capacitor 0.492Dia 12.50mm ±20% 820muF 16V
Cap Aluminum Lytic 820uF 50V 20%( 18 X 16.5mm) SMD 1300mA 10000h 105C
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Surface Mount, 7575
820¦ÌF 50V ¡À20% 78m¦¸@ 100kHz 3500h@ 125¡ãC 1.05A@ 120Hz,2.1A@ 100kHz SMD 19.1mm*19.1mm*17.5mm
Tape & Reel / Alum Chip Cap 50V 820Uf 20%
High Reliability Low Temperature ESR specification Chip Type, 820 μ F, 50 V, -40°C to 125°C, RoHS