KYOCERA AVX UCX1A471MCL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCX 10V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2012-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicEEEFK1A471P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 10V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEEFTA471XAP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FT 10V 470muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE-FK1A471AP
Wurth Elektronik865080253012
WCAP-ASLI Aluminum Electrolytic Capacitors
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUX 10V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Cornell DubilierAFK477M10F24T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AFK 10V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 4141
High Reliability Low Temperature ESR specification Chip Type, 470 μ F, 10 V, -40°C to 135°C, RoHS