Nichicon UCB1H330MNL1GS
Cap Aluminum Lytic 33uF 50V 20% (8 X 10mm) SMD 77mA 7000h 105C Automotive AEC-Q200 T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet2 页3 年前
Datasheet2 页9 年前
Datasheet2 页10 年前
TME
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-18.70%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2006-09-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-06-30
LTD Date2027-06-30
相关零件
PanasonicEEE-HD1J330P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD-V 63V 33muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUL 50V 33muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConEMVL500ADA330MHA0G
Cap Aluminum 33uF 50V 20% (8 X 10mm) SMD 77mA 5000h 105°C T/R
PanasonicEEE-HDV330XAP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD-V 35V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCB 35V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE-TG1J330UP
Cap Aluminum 33uF 63V 20% (8 X 10.2mm) SMD 1 Ohm 100mA 2000h 125°C T/R
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Surface Mount, 3333
CB Series 33 F 50 V 105 °C Ø 8 x 10 mm Surface Mount Aluminum Electrolytic Cap
Capacitor Alum Elect, 33Uf, 50V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:33Μf; Voltage(Dc):50V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Range:Ucb Series; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UCB1H330MNL1GS