Nichicon UBY1V392MHL
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UBY 35V 3900muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
TME
Datasheet3 页3 年前
Datasheet3 页9 年前
Nichicon SCT
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UBY1V392MHL 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2015-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConEGPA250ELL392MM25S
Cap Aluminum Lytic 3900uF 25V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 0.024 Ohm 3200mA 3000h 125C Automotive Bulk
NichiconUBY1E362MHL
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UBY 25V 3600muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
NichiconUBY1H362MHL
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50V 3600uF 20% AEC-Q200
United Chemi-ConEGVD350ELL362MM30H
3.6mF 35V ¡À20% 7.5mm 23m¦¸@ 100kHz 3000h@ 135¡ãC 4.035A@ 120Hz,5.38A@ 100kHz ,D18xL30mm 31.5mm
United Chemi-ConEGPD250ELL362MK30H
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3600uF, Through Hole Mount
PanasonicEEU-FC1A392L
Cap Aluminum 3900uF 10V 20% (12.5 X 35mm) Radial 5mm 2510mA 5000h 105°C Bulk
描述
3900 F 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 23mOhm 100kHz 3000 Hrs
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3900uF, Through Hole Mount