Nichicon UBW2A331MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UBW 100V 330muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Nichicon SCT
TME
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UBW2A331MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2006-09-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUBW1K331MHD
330 F 80 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs 135C
United Chemi-ConEGPA800ELL331ML20S
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
United Chemi-ConEGXE101ELL331MLN3S
Cap Aluminum Lytic 330uF 100V 20%( 16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1790mA 5000h 125C Automotive Bulk
NichiconUBT2A331MHD
330uF 100V 79m惟 卤20% 895mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConELXV101ELL331ML30S
Cap Aluminum Lytic 330uF 100V 20% (16 X 30mm) Radial 7.5mm 1790mA 5000h 105°C Bulk
描述
330µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 135°C
330uF 100V 卤20% 895mA@120Hz Plugin,D16xL33.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS