Nichicon UBC1A221MNS1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UBC 10V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Nichicon SCT
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 3333
PanasonicEEE-HA1A221XP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 10V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE-TG1A221UP
Cap Aluminum 220uF 10V 20% (8 X 6.2mm) SMD 1 Ohm 100mA 1000h 125°C T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWT 10V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConEMVE100ADA221MF80G
Cap Aluminum Lytic 220uF 10V 20%( 6.3 X 7.7mm) SMD 120mA 1000h 105C Automotive T/R
Wurth Elektronik865090249008
WCAP-ASLU Aluminum Electrolytic Capacitors
描述
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 220UF 10 V DC, BC SERIES 1000H 8(DIA.)X10.5MM
220uF 10V 73.7mA@120Hz 卤20% SMD,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Cap Aluminum Lytic 220uF 10V 20% (8 X 10mm) SMD 110mA 1000h 150C Automotive T/R
CAPACITOR ALUM ELECT, 220UF, 10V, 20%, SMD; Product Range:NICHICON - BC Series; Capacitance:220µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:8mm; Height:10mm; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 150°C; Operating Temperature Max:150°C ;RoHS Compliant: Yes