Nichicon RR50G561MDN1
R5 Series 4 V 560 uF 8 x 11.5 mm LS=3.5 mm Aluminum Polymer Capacitor
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页4 年前
Datasheet2 页16 年前
LKR
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.96%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon RR50G561MDN1 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconPLF0G561MDO1
Polymer Aluminum Radial Capacitors 4.0V 560uF 105 C Radial Leaded Poly
United Chemi-ConAPSA4R0ELL561MHB5S
Cap Aluminum Polymer 560uF 4VDC 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.007 Ohm 5580mA 15000h 105C Bulk
United Chemi-ConAPS-4R0ELL561MHB5S
Cap Aluminum Lytic 560uF 4V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.01 Ohm 5230mA 2000h 105°C Bulk
Cap Aluminum Polymer 560uF 4VDC 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.006 Ohm 6100mA 2000h 105C T/R
560UF 4V DC POLYMER ALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, NS SERIES 2000H 8(DIA.)X11.5MM
United Chemi-ConAPSA4R0ETD561MHB5S
Cap Aluminum Lytic 560uF 4V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.007 Ohm 5580mA 2000h 105°C T/R
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (dry/solid), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
4V 560uF Polymer 卤20% 5m惟@100kHz 6.63A@100kHz Plugin,D8xL11.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
560¦ÌF 4V ¡À20% 3.5mm 5m¦¸ 2000h@ 105¡ãC 663mA@ 120Hz,6.63A@ 100kHz ,D8xL11.5mm 8mm*11.5mm*11.5mm
Radial Can FPCAP RR5 4V 560muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
CAP ALUM POLY 560UF 20% 4V T/H
Ultra Low ESR Lead Type, 560 μF, RoHS
Nichicon SCT
Aluminum Electrolytic Capacitor, 560Uf, 4V, 20%, Radial; Capacitance:560Μf; Voltage(Dc):4V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:3.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon RR50G561MDN1