Nichicon PCS0J391MCL1GS
Cap Aluminum Polymer 390uF 6.3VDC 20% (8 X 7mm) SMD 0.022 Ohm 3200mA 5000h 105C Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Nichicon SCT
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.03%
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2009-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConAPXS6R3ARA391MH70G
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Surface Mount, 3333
Cap Aluminum Polymer 390uF 6.3VDC 20%( 8 X 6.7mm) SMD 0.018 Ohm 3200mA 2000h 105C T/R
United Chemi-ConAPXG200ARA391MJ80G
Cap Aluminum Polymer 390uF 20VDC 20%( 10 X 7.7mm) SMD 0.022 Ohm 3.65A 15000h 105C T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Surface Mount, 2626
KYOCERA AVXPCJ0J391MCL1GS
Cap Aluminum Polymer 390uF 6.3VDC 20% (8 X 7mm) SMD 0.014 Ohm 3950mA 2000h 105C Automotive T/R
Wurth Elektronik875105145011
WCAP-PSLP Aluminum Polymer Capacitors
描述
390UF 6.3V DC POLYMER ALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, CS SERIES 5000H 8(DIA.)X7MM
Aluminum Electrolytic Capacitor, 390Uf, 6.3V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitance:390Μf; Voltage(Dc):6.3V; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Esr:0.022Ohm; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Capacitance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Nichicon PCS0J391MCL1GS