Nichicon PCF0J220MCL1GB
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Surface Mount,...
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet30 页8 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-42.27%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2007-09-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2019-09-30
LTD Date2019-12-31
相关零件
Panasonic6SVPS22M
Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 22 uF, 6.3 V, Radial Can - SMD, 0.2 ohm
Wurth Elektronik875105240003
WCAP-PSLP Aluminum Polymer Capacitors
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 20V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Surface Mount, 2626
Wurth Elektronik875105359003
Panasonic25SVPD22M
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, 3533
KYOCERA AVXPCX1E220MCL1GS
Cap Aluminum Polymer 22uF 25VDC 20% (6.3 X 6mm) SMD 0.065 Ohm 900mA 1500h 125C Automotive T/R
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Surface Mount, 1717
CAP ALUM POLY 22UF 20% 6.3V SMD
22UF 6.3V ESR=200
CAPACITOR ALUM ELECT, 22UF, 6.3V, 20%, SMD; Capacitance:22µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:4mm; ESR:0.2ohm; Height:5.5mm; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 105°C; Operating Temperature Max:105°C; Voltage Rating:6.3V ;RoHS Compliant: Yes