Nichicon LQS2V471MELB40
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Production
数据表和文档
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2005-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 250V 470muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Cornell Dubilier381LX471M315A042
Cap Aluminum Lytic 470uF 315V 20% (35 X 40mm) Snap-In 10mm 0.423 Ohm 1400mA 3000h 105C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Cornell Dubilier381LX471M400A052
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 400V 470muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
描述
卤20% 1.4A@120Hz 10mm 350V 470uF Plugin,D30xL42mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Snap In & Terminal/ Bulk |Nichicon LQS2V471MELB40
CAP ALUM 470UF 20% 350V SNAP TH
105degC Permissible for Rapid Charge and Discharge Application Snap-in Terminal Type, 470 μ F, 350 V, -25 to 105°C, RoHS