Nichicon LNC2V392MSEH
Cap Aluminum Lytic 3900uF 350V 20% (76.2 X 70mm) Screw Terminal 14300mA 5000h 85C Bulk
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Farnell
Newark
Nichicon SCT
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXLNU2G392MSEH
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 3900UF 400 V DC, NU SERIES 5000H 76.2 X 85MM
NichiconLNC2W392MSEH
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 3900UF, 450V, 20%, SCREW
KYOCERA AVXLNU2G392MSEG
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 3900UF 400 V DC, NU SERIES 5000H 63.5 X 100MM
United Chemi-ConE37F401CPN392MDB7M
Aluminum Electrolytic Capacitor, 3900Uf, 400V, Screw
United Chemi-ConERWF451LGC392MDF5M
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3900uF
United Chemi-ConELXR351LGC392MDD0M
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3900uF
描述
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 3900UF, 350V, 20%, SCREW
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3900uF, Chassis Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 3900UF, 350V, 20%, SCREW; Product Range:NC Series; Capacitance:3900 F; Capacitance Tolerance: 20%; Voltage Rating:350V; Diameter:76.2mm; ESR:-; Height:70mm; Lead Spacing:31.8mm; No. of Pins:2
Aluminum Electrolytic Capacitor, 3900Uf, 350V, 20%, Screw; Rango De Producto:Serie Nc; Capacidad:3900Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:350V; Diámetro:76.2Mm; Resistencia Esr:-; Altura:70Mm; Espaciado De Cable:31.8Mm |Nichicon LNC2V392MSEH