Nichicon LLS2G331MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 400V 330muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Factory Futures
Newark
Nichicon SCT
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+21.66%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon LLS2G331MELA 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
18,182
Capacitance
330 µF
330 µF
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
2 A
2 A
Height - Seated (Max)
45.0088 mm
46.99 mm
相关零件
Cornell Dubilier380LX331M450A042
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 450V 330muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGW 450V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell Dubilier380LX331M450K052
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 450V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
NichiconLGUW6331MELB
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConESMM451VSN331MQ50S
Cap Aluminum Lytic 330uF 450V 20% (25.4 X 50mm) Snap-In 10mm 2120mA 3000h 85C
Cornell DubilierSLPX331M450E7P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 450V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
描述
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR- SNAP IN TERMINAL, 400VOLTS, 330UF, HIGH RIPPLE
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 330uF 400V 20% (25 X 45mm) Snap-In 10mm 2A 3000h 85C Bulk
Capacitor Alum Elec 330Uf, 400V, 20%, Snap-In; Capacitance:330Μf; Voltage(Dc):400V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:10Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon LLS2G331MELA