Nichicon LGR2W820MELA35
Aluminum Electrolytic Capacitor, 82UF 450 V, Gr Series 10000H 25 (dia.) X 35MM
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Nichicon SCT
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cap Aluminum Lytic 82uF 450V 20% (16 X 35mm) Radial 7.5mm 620mA 10000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKXG451ELL820MMP1S
Cap Aluminum Lytic 82uF 450V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 715mA 10000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKXG401EC3820MM25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF
NichiconUCP2G820MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCP 400V 82muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF, Through Hole Mount
描述
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 450volts 82uF Long Life
560mA@120Hz 卤20% 10mm 450V 82uF Plugin,D25xL37mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS