Nichicon LGR2W470MELZ30
Aluminum Electrolytic Capacitor, 47UF 450 V DC, Gr Series 10000H 22(DIA.)X30MM
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet2 页3 年前
Datasheet2 页4 年前
TME
Nichicon SCT
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-33.47%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConEKXG401ELL470ML25S
Cap Aluminum Lytic 47uF 400V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 470mA 10000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKXG451ELL470MM25S
Cap Aluminum Lytic 47uF 450V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 480mA 10000h 105°C Bulk
Cap Aluminum Lytic 47uF 450V 20% (12.5 X 35mm) Radial 5mm 440mA 10000h 105°C Bulk
Cap Aluminum Lytic 47uF 350V 20% (10 X 35mm) Radial 5mm 410mA 12000h 105C Bulk
47uF 450V ±20% Plugin,D14.5xL30mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUCP2W470MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCP 450V 47muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
47µF Radial Electrolytic Capacitor 20% 450VDC Snap-Mount
卤20% 400mA@120Hz 10mm 450V 47uF Plugin,D22xL32mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Capacitor Alum Elect, 47Uf, 450V, 20%, Can; Capacitance:47Μf; Voltage(Dc):450V; Capacitance Tolerance:± 20%; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Range:Lgr Series; Product Diameter:22Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon LGR2W470MELZ30