Nichicon LGJ2E181MELZ20
Aluminum Electrolytic Capacitor, 180UF 250 V, Gj Series 3000H 22 (dia.) X 20MM
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Nichicon SCT
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-64.90%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGJ 200V 180muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
United Chemi-ConEKMS3B1VSN181MP25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 315V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF
NichiconLGU2F181MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 315V 180muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell DubilierSLP181M250A1P3
CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, CAP 180UF, TOL20%, SNAP IN, 250V, 22X25
Cornell DubilierSLP181M250C1P3
Capacitor; Aluminum Electrolytic; Cap 180uF; Tol20%; Snap In; Vol-Rtg 250V; 25X25
KYOCERA AVXLGU2P181MELY
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 220V 180muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
卤20% 1.125A@50kHz 10mm 250V 180uF Plugin,D22xL20mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
180¦ÌF 250V ¡À20% 10mm 3000h@ 105¡ãC 1.125A@ 50 kHz,750mA@ 120Hz ,D22xL20mm , 22mm*20mm*22mm
105degC Low-Profile Sized Snap-in Terminal Type, 180 μ F, 250 V, -40 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
Snap In & Terminal/ Bulk |Nichicon LGJ2E181MELZ20
CAP ALUM 180UF 20% 250V SNAP TH