NIC Components NRC06F40R2TRF
Res Thick Film 0603 40.2 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-0740R2L
Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1 W, 1 %, 100 Ppm, 40.2 Ohm, Surface Mount, 0603, Lead Free
Res Thick Film 0603 40.2 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0603FR-0740R2L
Res Thick Film 0603 40.2 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ3EKF40R2V
Res Thick Film 0603 40.2 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 40.2ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-0739RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 39Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 40.2ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
FIXED RESISTOR 0603 Chip Resistor 1% 100ppm/C 40.2Ohm 100mW
Thick Film; Thick Film; Chip Resistors; General Purpose
Thick Film 0603 (1608) 40.2 Ohm 100mW