NIC Components NPIS53D100MTRF
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz 1.3A 0.065Ohm DCR T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页6 年前
Future Electronics
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-10-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 1.4A 0.068Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.4A 63.6mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 1.45A 0.144Ohm DCR 2020 T/R
TAIYO YUDENNRS5020T100MMGJ
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.45A 0.144Ohm DCR T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.6A 0.1272Ohm DCR 2020 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.5A 0.1Ohm DCR 1515 T/R
描述
Npis_D Series 10 Uh ±20 % Tolerance 1.3 A Shielded Smt Power Inductor Rohs Compliant: Yes |Nic Components NPIS53D100MTRF
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, SMD, 2222
SHIELDED POWER IND 10uH 20% SMT