NIC Components NCB0603R601TR035F
NCB Series 0603 600 Ohm 350 mA 0.5 DCR Surface Mount Ferrite Bead
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页4 年前
Future Electronics
NIC Components
库存历史记录
3 个月趋势:
-82.03%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-01-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Ferrite Beads Chip 600Ohm 25% 100MHz 0.35A 0.5Ohm DCR 0603 T/R
0603 FERRITE BEAD 0.95mm 600R 350mA 25%
EMI Suppression; General Purpose
Ferrite Chip, 1 Function(s), 0.35A, 2 Pin(s)
Ferrite Bead Case / Package:0603 [1608 Metric]; Impedance:600ohm; DC Current Rating:350mA; Product Range:NCB Series; DC Resistance Max:500mohm; Impedance Tolerance:± 25%; Product Length:1.6mm; Product Width:0.8mm; Qualification:- RoHS Compliant: Yes