NIC Components NACE220M16V5X5.5TR13F
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR aluminum electrolytic capacitor 20% 22muF 16V
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Verical
NIC Components
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-32.86%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-05-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicEEE-1CA220SR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 16V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEEHB1C220R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HB 16V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEE-1CA220AR
KYOCERA AVXUWR1V220MCL1GB
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWR 35V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NIC ComponentsNACS220M16V4X5.5TR13F
Aluminum Electrolytic Capacitor, 22 uF, 16 V, ± 20%, 2000 hours @ 85°C, Radial Can - SMD
Capacitor Aluminum 22uF 35VDC 20% 6.3 X 5.5mm SMD 9.05 Ohm 54mA 2000 hr T/R
描述
Cap Aluminum Lytic 22uF 16V 20% (5 X 5.5mm) SMD 12.1 Ohm 39mA 2000h 85C T/R
NACE Series 22 uF 16 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors; General Purpose; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Surface Mount, 2121