NIC Components NACE101M16V6.3X5.5TR13F
Capacitor Aluminum 100uF 16VDC 20% 6.3 X 5.5mm SMD 2.66 Ohm 86mA 2000 hr T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Jameco
库存历史记录
3 个月趋势:
+107%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWX 16V 100muF 卤20% 0.248Dia 6.30mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWJ 16V 100muF 卤20% 0.248Dia 6.30mm
NIC ComponentsNACE101M25V6.3X8TR13F
NACE Series 100 uF 25 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWX 6.3V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
NIC ComponentsNACE101M35V6.3X8TR13F
Capacitor Aluminum 100uF 35VDC 20% 6.3 X 8mm SMD 1.99 Ohm 130mA 2000 hr T/R
NACE Series 100 uF 6.3 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
描述
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR aluminum electrolytic capacitor 16V 100muF 20%
NACE Series 100 uF 16 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Smt Alum. Electrolytic Cap Rohs Compliant: Yes |Nic Components NACE101M16V 6.3X5.5TR13F
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 2626