Nexperia PMEG10010ELRX
On a Reel of 3000, Nexperia 100V 1.4A, Schottky Diode, 2-Pin SOD-123W PMEG10010ELRX
Production
价格与库存
数据表和文档
Upverter
Technical Drawing5 页8 年前
Datasheet15 页8 年前
IHS
Future Electronics
NXP Semiconductors
库存历史记录
3 个月趋势:
+231%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2017-03-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusRELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 years ago)
相关零件
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 1.1A, 40V V(RRM), Silicon, DO-219AB
VishaySL02-GS08
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 1.1A, 20V V(RRM), Silicon, DO-219AB
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 0.5A, 100V V(RRM), Silicon, DO-219AB
onsemiS1JFP
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 1.2A, 600V V(RRM), Silicon
VishaySL03-GS08
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 1.1A, 30V V(RRM), Silicon, DO-219AB
Diodes Inc.ZLLS1000TA
ZLLS1000 Series 1.16 A 40 V 20 uA High Current Low Leakage Schottky Diode SOT-23
描述
PMEG10010 Series Single 100 V 50 A Surface Mount Schottky Rectifier - SOD-123W
Rectifiers and Schottky diodes; NEXPERIA; PMEG10010ELRX; 1 A; Surface Mount; 150 nA; 1 A
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 60V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode Schottky 100V 1A 3.7ns Automotive 2-Pin SOD-123W T/R / DIODE SCHOTTKY 100V 1A SOD123
SCHOTTKY RECT, 1A, 100V, SMD; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:100V; Forward Current If(AV):1A; Diode Configuration:Single; Case