Texas Instruments LMS8117ADTX-3.3
1A Low-Dropout Linear Regulator 3-TO-252 0 to 125
价格与库存
数据表和文档
Texas Instruments
Datasheet18 页14 年前
National Semiconductor
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
STMicroelectronicsLD1117DT
5mA Adjustable 1.25V 15V 15V 1.1V@ 100mA,1.15V@ 500mA,1.2V@ 800mA 0.4% 0.2% TO-252 2.4mm
Texas InstrumentsLM1117DTX-5.0/NOPB
75dB(120Hz) 5mA Fixed 800mA 1 5V 2.6V 5V 15V 1.2V@ 800mA 1mV 1mV TO-252-3 , 6.58mm*6.1mm*2.3mm
Texas InstrumentsLM1117IDTX-ADJ
Adjustable Positive LDO Regulator, 1.25V Min, 13.8V Max, 1.4V Dropout, BIPolar, PSSO2
Texas InstrumentsLM1117DT-2.5
75dB(120Hz) 5mA Fixed 800mA 1 2.5V 2.5V 15V 1.2V@ 800mA 1mV 1mV TO-252-3
STMicroelectronicsLD1117DT33TR
LD1117 Series 1300 mA 3.3 V Fixed SMT Positive Voltage Regulator - TO-252
STMicroelectronicsLD1117DT33CTR
描述
LDO Regulator Pos 3.3V 1A 3-Pin(2+Tab) TO-252 T/R
LMS8117 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 1.2V 6.58mm 1A 0C~125C