Texas Instruments LMS1587IT-1.5
5A/LMS1587 5A and 3A Low Dropout Fast Response Regulators | IC REG LINEAR 1.5V 3A TO220-3
数据表和文档
Texas Instruments
Datasheet16 页12 年前
Datasheet10 页14 年前
National Semiconductor
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
Texas InstrumentsLMS1587CT-3.3/NOPB
72dB(120Hz) 7mA Fixed 3A 1 3.3V 2.5V 3.3V 13V 1.3V@ 3A 0.3% 0.005% TO-220-3 10.16mm*8.89mm
Texas InstrumentsLMS1587CT-ADJ/NOPB
3-A, 13-V, linear voltage regulator 3-TO-220 0 to 125
Texas InstrumentsLM1085IT-5.0/NOPB
Pwr Sply Func, Voltage Regulator, LDO, TO-220,IS 5mA, VO 5V, Regline 1mV, Regload 10mV
STMicroelectronicsLD1085P
LDO Regulator Pos 1.25V to 28V 3A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220FP Tube
MC7806A Series 1 A 6 V Fixed Output Flange Mount LDO Voltage Regulator - TO-220
Linear Voltage Regulator, 1 A, 5 to 24 V, Positive Vout: 9.0 V; TJ = 0°C to +125°C
描述
3A Low Dropout Fast Response Regulators 3-TO-220 -40 to 125
LDO Regulator Pos 1.5V 3A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Rail
LMS1587 Tube Through Hole Over Current Over Temperature voltage regulator linear 1.15V 2.54mm 3A -40C~125C
1.5 V FIXED POSITIVE LDO REGULATOR 1.3 V DROPOUT PSFM3