Texas Instruments LM3671MF-1.875
LM3671, LM3671Q 2MHz, 600mA Step-Down DC-DC Converter | IC REG BUCK 1.875V 600MA SOT23-5
数据表和文档
Texas Instruments
Datasheet34 页13 年前
Datasheet26 页14 年前
Farnell
Augswan
iiiC
National Semiconductor
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号
相关零件
Texas InstrumentsLM3674MFX-1.875/NOPB
2MHz, 600mA Step-Down DC-DC Converter in SOT 23-5 5-SOT-23 -30 to 85
Texas InstrumentsLM3671MFX-2.8/NOPB
Conv DC-DC 2.7V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 2.8V 0.6A 5-Pin SOT-23 T/R
Texas InstrumentsLM3671MFX-3.3/NOPB
Conv DC-DC 2.7V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 3.3V 0.6A 5-Pin SOT-23 T/R
描述
2MHz, 600mA Step-Down DC-DC Converter 5-SOT-23 -30 to 85
LM3671 PULSE FREQUENCY MODULATION TECHNIQUE IS ALSO POSSIBLE Tape & Reel (TR) Tin/Lead (Sn/Pb) DC to DC switching regulator 1.875V 2.9mm 600mA 2MHz
DC/DC CONVERTER, 1.875V, SMD, 3671; Voltage Regulator Type:Step Down (Buck); Voltage, Input Max:5.5V; Voltage, Output Max:1.875V; Output Current Max:600mA; Current, Switch Output Max Isw:1.15A; Frequency:2MHz; Voltage, Supply ;RoHS Compliant: Yes