Texas Instruments LM3670MF-1.8
Miniature Step-Down DC-DC Converter for Ultra Low Voltage Circuits 5-SOT-23 -40 to 85
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet25 页11 年前
Datasheet25 页11 年前
Texas Instruments
National Semiconductor
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
工程资源
相关零件
Texas InstrumentsLM3670MFX-ADJ/NOPB
Texas InstrumentsTPS62202DBVT
1.8-V Output, 300-mA, 95% Efficient Step-Down Converter in SOT-23 5-SOT-23 -40 to 85
Texas InstrumentsTPS62202DBVR
描述
Conv DC-DC 2.5V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 1.8V 0.35A 5-Pin SOT-23 T/R
LM3670 AUTOMATIC PFM/PWM MODE SWITCHING Tape & Reel (TR) Tin/Lead (Sn/Pb) DC to DC switching regulator 3.6V 2.9mm 350mA 1MHz
DC/DC CONVERTER, 1.8V, SMD, 3670; Voltage Regulator Type:Step Down (Buck); Voltage, Input Max:5.5V; Voltage, Output Max:1.8V; Max Output Current:350mA; Current, Switch Output Max Isw:750mA; Frequency:1MHz; Voltage, Supply Min:2.5V; Voltage, Supply Max:5.5V; Termination Type:SMD; Case Style:SOT-23; No. of Pins:5; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; Temp, Op. Max:85°C; Temp, Op. Min:-40°C; Base Number:3670; IC Generic Number:3670; Logic Function Number:3670; Voltage, Output:1.8V