Texas Instruments LM2852XMXA-2.5
Synchronous Simple Switcher Buck Regulator | IC REG BUCK 2.5V 2A 14HTSSOP
数据表和文档
Texas Instruments
Datasheet23 页11 年前
Official datasheet0 页0 年前
Datasheet16 页14 年前
Technical Drawing2 页14 年前
National Semiconductor
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
工程资源
相关零件
Texas InstrumentsLM2852YMXA-3.3/NOPB
2A 500/1500kHz Synchronous Buck Regulator 14-HTSSOP -40 to 125
Texas InstrumentsLM2852YMXAX-2.5/NOPB
Texas InstrumentsLM2852YMXAX-1.3/NOPB
2A 500/1500kHz Synchronous Buck Regulator 14-HTSSOP
Analog DevicesMAX1763EUE+
Conv DC-DC Single Step Up 0.7V to 5.5V 16-Pin TSSOP
Analog DevicesMAX1763EUE+T
3.4 A SWITCHING REGULATOR 1200 kHz SWITCHING FREQ-MAX PDSO16
Analog DevicesMAX1688EUE
Tube TIN LEAD Obsolete Step-Up DC to DC switching regulator 3V 4.4mm 730mA Switch 1MHz
描述
LM2852 Tube Tin/Lead (Sn/Pb) Obsolete DC to DC switching regulator 5V 4.4mm 2A 1.5MHz
Conv DC-DC 2.85V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 2.5V 2A 14-Pin HTSSOP EP Tube