Texas Instruments LM2655MTCX-3.3
2.5A High Efficiency Synchronous Switching Regulator | IC REG BUCK 3.3V 2.5A 16TSSOP
价格与库存
数据表和文档
Texas Instruments
Datasheet18 页14 年前
National Semiconductor
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
Texas InstrumentsLM20123MH/NOPB
LM20123/LM20123Q 3A, 1.5MHz PowerWise® Synchronous Buck Regulator | IC REG BUCK ADJ 3A 16HTSSOP
Texas InstrumentsLM20143MHX/NOPB
2.95-5.5V, 3A, Current Mode Synchronous Buck egulator with Adjustable Frequency 16-HTSSOP -40 to 125
Texas InstrumentsLM25005MH/NOPB
7-42V Wide Vin, 2.5A, Current Mode Non-Synchronous Buck egulator 20-HTSSOP -40 to 125
描述
Conv DC-DC 4V to 14V Synchronous Step Down Single-Out 3.3V 2.5A 16-Pin TSSOP T/R
LM2655 Tape & Reel (TR) Tin/Lead (Sn/Pb) Obsolete DC to DC switching regulator 10V 4.4mm 2.5A 300kHz