Murata ZRA21MR61C226ME11L
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 22uF, Surface Mount, 2012M/0805
Production
价格与库存
数据表和文档
Ciiva
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
描述
Multilayer Ceramic Capacitor, ZRA Series, 22 F, 20%, X5R, 16 V
Cap Ceramic 22uF 16V X5R 20% Pad Flat With Interposer Board 85C T/R
CAP, 22UF, 16V, MLCC, 0805; Capacitance: 22µF; Voltage Rating: 16V; Ceramic Capacitor Case: 0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 20%; Dielectric Characteristic: X5R; Product Range: ZRA Series; Operating Temperature Min