Murata ZRA21MD71A475ME11L
Multilayer Ceramic Capacitor, ZRA Series, 4.7 F, 20%, X7T, 10 V, 0805 [2012 Metric]
NRND
价格与库存
数据表和文档
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-02-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7T, 4.7uF, Surface Mount, 2012M/0805
多层陶瓷电容, X7T, 4.7UF, 10V, 0805;
CAP, MLCC, X7T, 4.7UF, 10V, 0805; Capacitance: 4.7µF; Voltage Rating: 10V; Ceramic Capacitor Case: 0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 20%; Dielectric Characteristic: X7T; Product Range: -; Operating Temperature Min: -