Murata ZRA21MC80J106ME11L
Multilayer Ceramic Capacitor, ZRA Series, 10 F, 20%, X6S, 6.3 V, 0805 [2012 Metric]
NRND
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet0 页0 年前
Ciiva
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2017-02-24
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2028-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
35V 10uF X6S ±20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0805 10 uF 16 V ±20 % Tolerance X6S Multilayer Ceramic Capacitor
16V 10uF X6S 卤20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21X106MOQNNNE
Samsung Electro-MechanicsCL21X106MRFNNNE
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, X6S, +-22% TC, 10uF, Surface Mount, 0805 inch
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, X6S, 22% TC, 10uF, Surface Mount, 0805
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, X6S, 10uF, Surface Mount, 2012M/0805
CAP, MLCC, X6S, 10UF, 6.3V, 0805
CAP, MLCC, X6S, 10UF, 6.3V, 0805; Capacitance: 10µF; Voltage Rating: 6.3V; Ceramic Capacitor Case: 0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 20%; Dielectric Characteristic: X6S; Product Range: -; Operating Temperature Min: -