Murata PRG18BB470MB1RB
Thermistor PTC 47 Ohm 20% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad Paper T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页4 年前
ODG (Origin Data Global)
element14 APAC
_legacy Avnet
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+160%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
SnapEDA
下载
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Thermistor PTC 33 Ohm 20% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad Paper T/R
Thermistor PTC 33 Ohm 20% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad T/R Automotive
Thermistor PTC 100 Ohm 20% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad Paper T/R
Thermistor PTC 100 Ohm 20% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad T/R Automotive
描述
24 V 47 Ohm 20% Tolerance 0603 Size Surface Mount PTC Thermistor
PTC Thermistor, 47 ohm, SMD, -20% to +20%, POSISTOR PRG18 Series
for Surface Mounting Application | PTC RESET FUSE 24V 29MA 0603
Ptc Thermistor; Resistance (25°C):47Ohm; Product Range:Posistor Prg Series; Operating Voltage Max:24V; Operating Temperature Min:-10°C; Operating Temperature Max:60°C; Thermistor Type:Ptc; Holding Current Max:29Ma; Trip Current:61Ma Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. PRG18BB470MB1RB