Murata NXFT15XH103FA2B050
Thermistor NTC 10K Ohm 1% 2-Pin 0402 Wire 3434K Bulk
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页4 年前
ODG (Origin Data Global)
Future Electronics
_legacy Avnet
Arrow Electronics
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2010-02-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2025-03-31
LTD Date2026-03-31
相关零件
Ntc Thermistor, 10Kohm, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes |Murata NXRT15XH103FA1B040
Thermistor NTC 10K Ohm 1% 2-Pin Radial 3977K
Ntc Thermistor, 10Kohm, Wire Leaded Rohs Compliant: Yes |Murata NXFT15XV103FA2B150
描述
NXF Series 0402 10 kO ±1% 3434K Thermo String Bead NTC Thermistor
NTC Thermistor, 10000ohm, Chassis Mount
THERMISTOR NTC 10KOHM 3380K BEAD
1Kohm +/-1% 338K 5mm length, THERMISTOR LEAD TYPE
10kΩ 100mW ±1% 3380K ±1% - NTC Thermistors ROHS
NTC Thermistors 10K OHM 1% NTC RDL THERM