Murata LQW2UASR27G00L
General Purpose Inductor, 0.27uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Production
价格与库存
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
Datasheet3 页5 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Geoflip
库存历史记录
3 个月趋势:
-74.03%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW2UASR27G00L 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Wirewound 0.27uH 2% 25MHz 50Q-FactorCeramic 0.5A 0.91Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.27uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Inductor RF Wirewound 0.27uH 2% 100MHz 38Q-Factor Ceramic 0.35A 1Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 270nH 2% 100MHz 30Q-Factor 110mA 3.4Ohm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.27uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Ind Chip Unshielded Wirewound 270nH 2% 100MHz 26Q-Factor Ceramic 120mA 0603 T/R
描述
25MHz 600MHz 500mA 45@100MHz 270nH 910m¦¸ ¡À2% 1008 2.62mm*2.45mm*2.03mm
FIXED IND 270NH 500MA 910MOHM SM
FIXED IND 270NH 500MA 910 MOHM
LQW2 1008 (2520Metric) 0.103Lx0.096W 2.62mmx2.45mm 270nH
INDUCTOR, 270NH, 600MHZ, 0.5A, 1008;