Murata LQW2BHNR39J03L
Inductor RF Chip Wirewound 390nH 5% 10MHz 15Q-Factor Air 170mA 2.5Ohm DCR 0805 Embossed T/R
数据表和文档
_legacy Avnet
Datasheet2 页15 年前
Datasheet3 页17 年前
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW2BHNR39J03L 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2025-03-31
LTD Date2025-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.39uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
TAIYO YUDENHK1608R39J-T
General Purpose Inductor, 0.39uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Wurth Elektronik744786239A
INDUCTOR, 390NH, 0.15A, 0603, MULTILAYER
General Purpose Inductor, 0.39uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.39uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.39uH 5% 10MHz Ferrite 0.62A 0.28Ohm DCR 0603 T/R
描述
General Purpose Inductor, 0.39uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering,, 2015/0805
Fixed Inductors 0805 0.39uH +/-5% Chip Inductor
10MHz 400MHz 170mA 15@25.2MHz 390nH 2.5¦¸ ¡À5% 0805 2mm*1.5mm*1.78mm
INDUCTOR, 390NH, 400MHZ, 0.17A, 0805;
FIXED IND 390NH 170MA 2.5OHM SMD
LQW2 Nonstandard 0.079Lx0.059W 2.00mmx1.50mm 390nH