Murata LQW21HN1R2J00L
Inductor RF Chip Wirewound 1.2uH 5% 10MHz 35Q-Factor 100mA 3.12Ohm DCR 0805 Embossed T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
Datasheet3 页5 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Geoflip
Arrow.cn
Farnell
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-38.26%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW21HN1R2J00L 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-08-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 1.2uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Ind Chip Wirewound 1.2uH 5% 7.9MHz 35Q-Factor Ceramic 310mA 1008 T/R
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 1.2uH 5% 10MHz 35Q-Factor Ferrite 50mA 0603
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 1.2uH 5% 10MHz 45Q-Factor Ferrite 80mA 0805
1.2µH Unshielded Wirewound Inductor 390mA 750mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Ind 1.20 Uh 0.300 A 3200.00 Mohm/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AISC-1206-1R2J-T
描述
General Purpose Inductor, 1.2uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 2012/0805
LQW21 Series 0805 1.2 uH ±5 % 100 mA 3.12 Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
10MHz 400MHz 100mA 30@100MHz 1.2¦ÌH 3.12¦¸ ¡À5% 0805 2mm*1.2mm*1mm
LQW21 0805 (2012Metric) 0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm 1.2muH
FIXED IND 1.2UH 100MA 3.12OHM SM
INDUCTOR, 1.2UH, 400MHZ, 0.1A, 0805;
100mA 1.2uH ±5% 0805 Power Inductors ROHS