Murata LQW15AN53NJ80D
General Purpose Inductor, 0.053uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet3 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Geoflip
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.91%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN53NJ80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
下载
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-08-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.051uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 56nH 5% 100MHz 26Q-Factor Ferrite 450mA 330mOhm DCR 1210 T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.056uH 5% 100MHz 23Q-Factor Ceramic 0.3A 0.75Ohm DCR 0805 Automotive T/R
Ind Power Molded Wirewound 56nH 5% 100MHz 20Q-Factor Ferrite 340mA 1008 Blister Plastic T/R
TAIYO YUDENHK212556NJ-T
Inductor High Frequency Chip Multi-Layer 0.056uH 5% 100MHz 18Q-Factor Ceramic 0.3A 0.75Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 56nH 5% 100MHz 20Q-Factor Ferrite 340mA 600mOhm DCR 1008 T/R
描述
Ind Chip Wirewound 53nH 5% 0402 Paper T/R
100MHz 2.9GHz 415mA 25@200MHz 53nH 696m¦¸ ¡À5% 0402 1mm*500¦Ìm*600¦Ìm
INDUCTOR, 53NH, 2.9GHZ, 0.415A, 0402;
FIXED IND 53NH 415MA 0.696OHM SM