Murata LQP03TG7N5H02D
General Purpose Inductor, 0.0075uH, 3%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
3 个月趋势:
+175%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQP03TG7N5H02D 符号、封装和 3D STEP 模型。
相关零件
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 3%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 3%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
Inductor RF Chip Thin Film 8.2nH 3% 500MHz 14Q-Factor 250mA 700mOhm DCR 0201 Paper T/R
Fixed Inductor 0402 7.5nH ±3% 500mA 250mΩ 3GHz 8@100MHz
TAIYO YUDENHKQ0603U7N1H-T
General Purpose Inductor, 0.0071uH, 3%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0201
TAIYO YUDENHKQ0603U6N8H-T
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 3%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0201
描述
Inductor General Purpose Chip Thin Film 7.5nH 3% 500MHz 12Q-Factor 200mA 1.22Ohm DCR 0201 T/R
7.5 nH Unshielded Thick Film Inductor 200 mA 1.22Ohm Max 0201 (0603 Metric)
High Frequency Inductance 1.22Ω 7.5nH ±3% 200mA 5.6GHz 0.30mm 0.60 x 0.30mm 0201