Murata LQP03TG27NH02D
General Purpose Inductor, 0.027uH, 3%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
Production
价格与库存
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Farnell
Geoflip
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.64%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQP03TG27NH02D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Thin Film 27nH 3% 500MHz 12Q-Factor 140mA 2.3Ohm DCR 0201 Paper T/R
描述
FIXED IND 27NH 120MA 3.65OHM SMD / 27 nH Unshielded Thick Film Inductor 120 mA 3.65Ohm Max 0201 (0603 Metric)
Inductor RF Chip Unshielded Thick Film 0.027uH 3% 500MHz 7Q-Factor 0.12A 3.65Ohm
High Frequency Inductance 3.65Ω 27nH ±3% 120mA 2.2GHz 0.30mm 0.60 x 0.30mm 0201