Murata LQM2HPNR68MEHL
General Purpose Inductor, 0.68uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Production
价格与库存
数据表和文档
Ciiva
Datasheet5 页5 年前
Datasheet5 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Arrow.cn
Geoflip
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQM2HPNR68MEHL 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-02-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 0.68uH 20% 1MHz Ferrite 1.75A 0.094Ohm DCR 0806 T/R
Ind Power Chip Shielded Wirewound 0.68uH ±20% 1MHz Ferrite 2.19A T/R
TAIYO YUDENMDKK2020TR68MM
Inductor Power Shielded Wirewound 0.68uH 20% 1MHz Metal 2A 0.06Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENMDMK2020TR68MM
Inductor Power Shielded Wirewound 0.68uH 20% 1MHz Metal 2A 0.058Ohm DCR T/R
Ind Power Chip Unshielded Wirewound 0.68uH ±20% 25.2MHz 10 Q-Factor Ferrite 1.9A T/R
描述
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 0.68uH 20% 1MHz Ferrite 1.85A 0.094Ohm DCR 1008 Automotive T/R
Ind Chip Multi-Layer 0.68uH 20% 1008 Emboss T/R
FIXED IND 680NH 1.85A 94MOHM SMD
IND SHIELDED 680NH 20% 1MHZ 1008 SMD